srssersssdgimvssmicdsd

RoboFest 2015 – Slovenska RoboLiga

V času informacijsko-komunikacijske družbe, ko se tehnika razvija z velikimi koraki, je potrebno mladim zagotoviti izkušnje, ki jim bodo pomagale na nadaljnji življenjski poti.

Te izkušnje zagotavljamo in uresničujemo s pomočjo krožkov robotike, ki povezujejo znanje elektronike, strojništva in informatike. Pri robotiki se je potrebno spopasti s problemi, ki nase vežejo cel spekter znanj, zato smo prepričani, da ni boljšega učnega orodja, kot je izdelava robota.

V ta namen smo se pobudniki treh šol odločili, da organiziramo SLOVENSKO LIGO KONSTRUKTORJEV MOBILNIH ROBOTOV V VOŽNJI PO LABIRINTU, ki je namenjena dijakom srednjih šol.

 

V šolskem letu 2014/15 bodo v Sloveniji potekala štiri državna tekmovanja. Na Elektro in računalniški šoli je letos potekalo državno tekmovanje za srednješolce RoboERŠ 2015, in sicer v petek, 17. aprila 2015, ob ob 10.00 uri.

Prav tako smo izvedli regijsko tekmovanje za osnovnošolce, kjer učenci tekmujejo v kategoriji RoboSLED z roboti, ki sledijo črti, in RoboREŠEVALEC, kjer roboti rešujejo zastavljene probleme.

Najboljši učenci in dijaki se bodo udeležili državnega tekmovanja LEGOBUM in RoboT v Mariboru.

Pripravil: Peter Vrčkovnik

robofest 2015 2

RoboREŠEVALEC – SŠ

#

Tekmovalec

Šola

1

A. Kumer, A. Pešec

ERŠ

2

U. Aravs, A. Koca

ERŠ

3

N. Lešnik, M. Pečovnik

ERŠ

4

R. Bačnar, J. Černjak, M. Fale Mlačnik

ŠC – SŠ Ravne

7

A. Blažun, E. Hutinski, D. Syla

Gimnazija Slovenj Gradec

RoboREŠEVALEC – OŠ

1

D. Britovšek, L. Zajc, L. Volk

OŠ Karla Destovnika-Kajuha

2

K. Čop

OŠ Karla Destovnika-Kajuha

3

T. Podlinšek, A. Klosternik, D. Vinojčič

o. š. Gorica

4

J. Ahac, A. Halilovič, J. Sušec

o. š. Gorica

5

Ž. Lorger, T. Brežnik, V. Meh

o. š. Gorica

6

A. Selimovič, F. Mušjč, T. Uroš

o. š. Gorica

7

K. Kosi, I. Videmšek, J. Vovk

o. š. Gorica

RoboSLED

1.

E. Planko

43.10 s

2.

J. Zidar

47.00 s

3.

D. Podpečan

50.20 s

4.

L. Vrčkovnik

51.70 s

5.

D. Sušec, D. Spasovski

53.00 s

6.

M. Ževart

56.50 s

7.

K. Jakop, M. Beliš

73.40 s

8.

P. Reštigorac

153.0 s

9.

M. Zajc, Ž. Glasenčnik, A. Hasič

I polje

10.

K. Cvetković

F polje

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Elektro in računalniška šola
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660