srssssersssdgimvssmicdsd

Dosežki dijakov

2015/16

3 x zlato priznanje (Kamil Kosi, Gašper Irman, Žiga Deutschbauer) in 9 x srebrno priznanje (Patrik Ravnak, Aljaž Božiček, Rok Podpečan, Luka Hergold, Domen Ramšak, Ožbej Golob, David Mikek, Luka Slapnik, Timotej Plamberger) na tekmovanju iz matematike

1 x bronasto iz angleščine POLIGLOT (Žan Oblak)

1 x bronasto priznanje iz angleščine IATEFL (Jan Liber)

Dosežki mladih raziskovalcev na državnem srečanju:

1 x zlato priznanje (Lan Verdinek, Gal Vitko)

3 x srebrno priznanje (Žan Zager, Maja Glušič, Mitja Podpečan, Nik Plešivčnik, Matic Šincek)

5 x bronasto priznanje (Elijah Benjamin Hlastan, Gal Lindič, Boris Pirečnik, Janez Korenjak, Valentin Podkrižnik, Marko Plankelj, Jan Liber, Franci Klavž, Timetjan Lesjak, Jon Koprivnik)

1 x zlato priznanje (David Mikek) in 2 x bronasto priznanje (Andrej Jukić, Urban Dobnik) na državnem srečanju mladih zgodovinarjev

1. mesto na 4. meddržavnem srečanju Balkan junior (ekipa ŠC Velenje, Elektro in računalniška šola)

2. mesto na tekmovanju forum mehatronike (Martin Cokan, Žan Škoflek)

Polfinale za ekipo ERŠ na državnem tekmovanju v rokometu in v odbojki

2014/15

2 x zlato priznanje (Dimitrije Prelević, Tomaž Pirnat) in 2 x zlato priznanje + prva nagrada (Žiga Deutschbauer, Tadej Firšt) na državnem tekmovanju v matematiki

1 x bronasto (Matic Šincek) in 1 x srebrno priznanje (Urška Blekač) na državnem tekmovanju iz angleščine (POLIGLOT/POLIGLOT3)

Dosežki mladih raziskovalcev na državnem srečanju:

1 x zlato priznanje s pohvalo (Anže Kumer, Urban Aravs)

2 x srebrno priznanje (Matic Šincek, Anej Lekše)

4 x bronasto priznanje  (Žan Šmerc, Aljaž Senič, Tomaž Špegel, Aron Koca, Alekdsander Pešec, Jaka Jenko, Lan Verdinek, Gal Vitko)

3 x bronasto priznanje na državnem srečanju mladih zgodovinarjev  (Tadej Firšt, Andrej Jukić, Žiga Skaza)

1 x zlato priznanje na državnem tekmovanju iz geografije (Andrej Kronovšek)

1. mesto na 3. meddržavnem srečanju Balkan junior (ekipa ŠC Velenje, Elektro in računalniška šola) (Žan Škoflek)

1. mesto na tekmovanju forum mehatronike (Aleksandar Pusić, Jordan Stojnić)

3. mesto na državnem srečanju elektrotehniških šol v programu elektrikar (Nac Ocepek)

zmagovalci v natečaju Zemljo so nam posodili otroci z nalogo »Kakovost zraka« (Aljaž Dobnik, Leon Ocepek, Janez Korenjak, Franc Klavž)

2013/14

Na 2. meddržavnem srečanju Balkan junior je ekipa ERŠ dosegla prvo mesto

Dijaka Nejc Presečnik in Klemen Zaponšek sta dosegla drugo mesto v tekmovanju SLO-SKILLS  (olimpijada poklicev) v kategoriji mehatronike

Na meddržavnem tekmovanju elektrikarjev v Celovcu sta dijaka Anže Aber in Mitja Andrejc dosegla četrto mesto

Zlato priznanje na državnem tekmovanju v znanju matematike sta osvojila Tilen Tajnik in Aljaž Romih

V projektu »Zemljo so nam posodili otroci« so dijaki Jure Zilli, Jan Centrih, Aleš Špital in Rok Urbanc postali zmagovalci v kategoriji »Osveščanje«

Na državnem tekmovanju Mladi zgodovinar je dijak Žiga Skaza dosegel zlato priznanje, dijaka Denis Tomić in Husejn Beganović pa bronasto priznanje med strokovnimi šolami

Vid Jerčič in Aljaž Romih sta prejela bronasto priznanje na državnem tekmovanju iz znanja angleščine IATEFL

Tine Glavič je osvojil tretje mesto na srednješolskem državnem prvenstvu v atletiki, v teku na 2000 metrov

Na državnem tekmovanju mladih raziskovalcev  so dosegli: Bronasto priznanje: Rok Urbanc / Branka Hudej, Milena Rošer / Jaka Jenko, Lan Verdinek Srebrno priznanje: Nejc Rebernjak, Mihael Kvar, Rok Lesjak / Aleksander Založnik, Aljaž Kodrun, Žiga Verdelj, Zlato priznanje: Miha Sever, Darko Kušer, Žan Korpar / Armin Topić, Jasmin Kurbašić, Mišo Jovanović.

2012/13

Na državnem tekmovanju iz matematike so zlato priznanje dosegli: Nejc Presečnik, Aljaž Prislan, Anže Aber

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja so zlata priznanja dosegli avtorji za dve raziskovalni nalogi: Aleksander Turnšek, Blaž Sitar, Samo Železnik / Luka Domitrović, Nejc Galof, Aljaž Prislan

Bronasta priznanja so dosegli naslednji avtorji petih raziskovalnih nalog: Žan Korpar, Darko Kušer, Miha Sever / Matej Oder, Boštjan Urbanc / Gregor Jeromel  / Branka Hudej, Toni Lukenda / Mario Dvoršek, Igor Đukanović

Na državnem tekmovanju elektrikarjev sta 3. mesto dosegla: Anže Aber, Mitja Andrejc

Na državnem tekmovanju iz angleščine (Poliglot) je srebrno priznanje dosegel: Alek Vlahović

Na državnem tekmovanju Šolske košarkarske lige je ekipa ŠC Velenje dosegla 3. mesto in v njej so nastopali tudi trije dijaki ERŠ: Jan Kosi, Aldin Hasić, Tjaž Špegel

Na državne tekmovanju iz zgodovine so dosegli bronasto priznanje: Tilen Vivod, Husein Beganović, Jan Hlačun

2011/12

Na državnem tekmovanju iz matematike so zlato priznanje dosegli: Aljaž Prislan, Igor Đukanović in Enida Suljić

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja so zlato priznanje dosegli: Nives Bricman, Blaž Blažinčič in Aljaž Duh

Bronasta priznanja so dosegli naslednji avtorji za štiri raziskovalne naloge: Mitja Miklav, Tomaž Pačnik, Marko Watzak, Aleksander Turnšek, Blaž Sitar, Samo Železnik, Miha Smrekar, Uroš Dvorjak in Matic Hudovernik

Na državnem tekmovanju elektrikarjev sta 1. mesto dosegla: Gašper Ugovšek in Aleš Tratnik

Na državnem tekmovanju tehnikov računalništva so 1. mesto dosegli: Matic Konečnik, Jure Ernst in Tadej Štadler

Na državnem tekmovanju elektrotehnikov sta 3. mesto dosegla: Enida Suljić, Gašper Kladnik 

Na državnem tekmovanju elektrotehniških in računalniških šol je ekipa ERŠ Velenje zasedla 1. mesto. 

Na državnem tekmovanju s področja računalništva je srebrno priznanje dosegel: Klemen Plazar 

Na Microsoftovem tekmovanju Windows PhoneHackaton v kategoriji zabavnih aplikacij sta 3. mesto zasedla: Klemen Plazar, Tadej Štadler

1. mesto na državnem prvenstvu v smučanju za mladince (disciplina veleslalom): Jožef Urtelj 

Na državne tekmovanju iz zgodovine so dosegli bronasto priznanje: Anže Prelovšek, Tilen Vivod, Jurij Konovšek

2010/11

Na državnem tekmovanju iz matematike so zlato priznanje dosegli: Aljaž Prislan, Tilen Šlogar, Jure Ernst, Enida Suljić in Rok Andrejc.

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja sta zlato priznanje dosegla: Tomaž Brišnik in Nejc Šinkar.

Srebrno priznanje so dosegli naslednji avtorji za tri raziskovalne naloge: Jernej Gruber in Gašper JugBoris Lesnjak in Urh Pušnik, Luka Domitrović Jernej Holešek in Rok Kotnik.

Bronasta priznanja so dosegli naslednji avtorji za sedem raziskovalnih nalog: Nejc GalofMitja Kokovnik in Matjaž RihterMatjaž Kotnik in Gregor Rošer, Lovro Brdnik in Klemen Hleb, Blaž Pečnik, Blaž Sitar in Samo Železnik, Maja Ovčar, Aljaž Prislan.

Na državnem tekmovanju elektrikarjev sta 2. mesto dosegla: Gregor Jeseničnik in Rok Špegel.

Na državnem tekmovanju tehnikov računalništva sta 3. mesto dosegla: Tomaž Brišnik in Robi Pritržnik.

Na državnem tekmovanju s področja računalništva na Institutu Jozef Stefan so dosegli srebrna priznanja: Klemen Plazar, Igor Đukanović, Tadej Štadler in Gregor Menih.

V kategoriji izobraževalnih videoposnetkov na tekmovanju na Institutu Jozef Stefan pa sta zlato priznanje dosegla: Klemen Dražnik in Tevž Šart.

Na državnem tekmovanju iz angleščine POLIGLOT je 2. mesto dosegel: Jure Ledinek.

Na državnem tekmovanju v odbojki na mivki je ekipa ERŠ zasedla 3. mesto.

Na državne tekmovanju iz zgodovine so dosegli: Milena Rošer, Branka Hudej in Tilen Vivod bronasto priznanje, ekipno so dosegli srebrno priznanje.

2009/10

Na državnem tekmovanju iz matematike so zlato priznanje dosegli:
Aljaž PrislanGregor JeseničnikJure LedinekUrban Rotnik in Matic Knap.

Matic Knap je poleg zlatega priznanja dosegel tudi prvo nagrado v svoji kategoriji.

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja sta srebrno priznanje dosegla:
Matic Kavtičnik in Grega Lorber.

Bronasta priznanja so dosegli:
Matic AvberšekVid Sečki ter Rok PenšekLeon Gros in Tadej Hrastnik.

Na državnem tekmovanju elektrotehnikov je 3. mesto dosegel:
Jure Ledinek.

Na finalu državnega tekmovanja v robotiki je 2. mesto dosegel:
Primož Šibanc.

Na državnem tekmovanju iz znanja angleškega jezika (IATEFL) je srebrno priznanje dosegel:
Marko Jovčeski.

Bronasto priznanje sta dosegla:
Tadej Vajdl in Matej Srebre.

Na državnem tekmovanju s področja računalništva sta dosegla:
Bojan Rajh – srebrno in bronasto priznanje ter Tadej Kočnik – srebrno priznanje.

Na Olimpijadi poklicev je ekipa Šolskega centra Velenje dosegla 2. mesto in del ekipe je bil tudi:
Tomaž Brišnik.

V projektu najizvirnejših idej (projekt »Ideja 4um«) so dosegli:
Aleš Rezar – 1. mesto,
Tomaž Kramberger – 2. mesto,
Aleks Javornik – 3. mesto in
oddelek 4. TM – 1. mesto med oddelki.

Ekipa Šolskega centra Velenje je bila državni prvak v odbojki v okviru ŠKL, kjer so jedro ekipe predstavljali igralci Elektro in računalniške šole.

2008/09

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja sta zlato priznanje dosegla:
Marko Zabreznik in Jan Obu.

Srebrna priznanja so dosegli:
Sergej Zahojnik, Peter Rotovnik in David Šega,
Urban Rotnik in Tadej Černevšek.

Prav tako je na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja bronasto priznanje doseglel:
Matic Knap.

Na državnem tekmovanju elektrikarjev in elektrotehnikov je 3. mesto dosegla ekipa:
Vid Sečki, Rok Podjavoršek in David Hudournik.

Na državnem tekmovanju konstruktorjev mobilnih robotov je skupno 2. mesto dosegel:
Primož Šibanc.

Na finalu državnega tekmovanja v robotiki je 2. mesto dosegel:
Primož Šibanc.

Na državnem tekmovanju iz znanja angleškega jezika (IATEFL) sta bronasto priznanje dosegla:
Marko Pranjič in Žiga Palir.

Na državnem tekmovanju s področja računalništva sta dosegla:
Marko Zabreznik – zlato priznanje in
Andrej Slapnik – srebrno priznanje.

Na svetovnem prvenstvu v robotiki v Grazu so 21. mesto dosegli dijaki:
Gašper Kladnik, Jure Ledinek in Marko Vačovnik.

2007/08

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja sta zlato priznanje dosegla:
Alen Kopič in Klemen Belavič.

Prav tako so na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja srebrno priznanje dosegli:
Klemen GlušičJure Prikeržnik in Zala Pia LipičnikStojan ZagoričnikDavid Avberšek ter Aleš Gašper.

Na državnem tekmovanju elektrotehnikov je 1. mesto dosegel:
Klemen Drev.

Na državnem tekmovanju elektrikarjev elektronikov je 3. mesto dosegel:
Gregor Tjukajev.

Na državnem tekmovanju elektrikarjev in elektrotehnikov je 2. mesto dosegla ekipa:
Klemen DrevGregor Tjukajev in Marko Flis.

Na državnem tekmovanju konstruktorjev mobilnih robotov je skupno 1. mesto dosegel:
Primož Šibanc.

Na državnem tekmovanju v EKO kvizu je dosegel 2. mesto:
Jernej Anclin.

Na državnem tekmovanju iz znanja angleškega jezika sta dosegli:
Sara Humski – srebrno priznanje in
Nina Novinšek – bronasto priznanje.

Na državnem tekmovanju s področja računalništva sta dosegla:
Andrej Slapnik – zlato priznanje in
Marko Zabreznik – srebrno priznanje.

2006/07

Na državnem tekmovanju iz znanja matematike so 1. mesto oz. zlato priznanje dosegli:
Peter GoleMatic KnapAlen KopičMarko PranjičTamara Pustoslemšek in Peter Zemljak.

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja sta zlato priznanje dosegla:
Gregor Frim in Luka Brinovšek.

Prav tako je na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja srebrno priznanje dosegel:
Luka Napotnik.

Na državnem tekmovanju elektrikarjev in elektrotehnikov je 2. mesto dosegla ekipa:
Jernej AuberšekTom Ovtar in Miran Pesek.

Na državnem tekmovanju konstruktorjev mobilnih robotov je 2. mesto dosegel:
Primož Šibanc.

Na deželnem tekmovanju elektroinstalaterjev v Celovcu je dosegel 3. mesto:
Nejc Mežnar.

Na državnem mladinskem tekmovanju iz džiudžica je 1. mesto dosegel:
Nejc Kuder.

2005/06

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja so zlato priznanje dosegli:
Luka AvberšekKlemen ČrepArnel GlotičJan KonečnikVedran PrgometJanez Ugovšek.

Na državnem tekmovanju iz znanja matematike so 1. mesto oz. zlato priznanje dosegli:
Peter GoleDavorin Krt in Lucijan Korošec.

Na državnem tekmovanju iz znanja angleščine sta  dosegla 1.mesto:
Mitja Ferder in Martin Krauser.

Na državnem tekmovanju iz znanja programiranja je 1.mesto dosegel:
Mitja Ferder.

Na deželnem tekmovanju elektroinstalaterjev v Celovcu je  dosegel 2. mesto:
Rok Žurej.

Na državnem mladinskem tekmovanju iz džiudžica je 1.mesto dosegel:
Nejc Kuder.

Na državnem tekmovanju srednjih šol v malem nogometu je šolska ekipa dosegla 3. mesto.

2004/05

Na državnem srečanju mladih raziskovalcev in inovatorjev s tehniškega področja je 1. mesto dosegel Oto Brglez.

Na državnem tekmovanju iz znanja matematike sta 1. mesto oz. zlato priznanje dosegla:
Davorin Krt in Lucijan Korošec.

Na državnem tekmovanju iz znanja angleščine je 1. mesto dosegel:
Martin Krauser.

Na državnem tekmovanju v robotiki sta 1. mesto dosegla:
Simon Tržan in Klemen Glušič.

Na obeh državnih tekmovanjih dijakov poklicnih ter tehniških elektro šol so 1. mesta v posameznih oz. skupinskih uvrstitvah dosegli:
Ambrož HajnžeLuka PermeFilip PratnekerAlen SetinšekUroš Volf in David Žnider.

Naši dosežki

  • Leta 1958 smo začeli izobraževati elektrikarje – jaki tok za potrebe Rudnika lignita Velenje.
  • Kasneje smo začeli izobraževati tudi elektronike. Leta 1981 smo začeli med prvimi v državi (prvo leto le 3 šole: gimnazija LJ in KR ter na naši šoli v VE) izvajati še izobraževanje za računalniškega tehnika. Pri tem sta najpomembnejšo sodelovalno vlogo opravila Gorenje (z donacijo 16 videoterminalov) in takratni Rudarski šolski center.
  • Prvi računalnik smo na šoli dobili leta 1981 in bil je tipa SINCLAIR ZX 81. Leta 1987 smo imeli 16  »applov«, ki jih je instaliralo Gorenje, leta 2008 pa imamo na celotnem Centru okoli 1000 računalnikov.
  • V začetku leta 1988 smo začeli s prvimi računalniškimi usposabljanji za delovne organizacije (za zaposlene v TEŠ, na njihovih izposojenih osebnih računalnikih SOKOL XT). Skupaj z delovnimi organizacijami smo doslej s sodelavci izvedli tovrstna izobraževanja s preko 3.000 udeleženci.
  • Leto 1992 pomeni začetek lastnega razvoja učne opreme s področja elektrotehnike, s katero smo opremili vse srednje elektrotehniške in računalniške šole, več laboratorijev na mariborski in ljubljanski univerzi, številne osnovne šole, nekaj šol v državah bivše Jugoslavije, prav tako tudi laboratorije številnih podjetij. Podporo opremi predstavljajo učbeniki in delovni zvezki ter številni seminarji na temo uporabe opreme.
  • Ukvarjamo se s številnimi inovacijskimi projekti, računalniškim opismenjevanjem za šole in podjetja ter izdelavo e-gradiv po lastno razvitem konceptu.
  • Vedno več sodelujemo z domačimi in tujimi partnerji od držav EU do držav bivše Jugoslavije.
  • Najmlajše izobraževalno področje, ki smo ga razvijali skupaj s podjetji in z ostalimi šolami, je mehatronika, katerega program izvajamo od leta 2006 dalje.
  • V letih 2006-2007 smo koordinirali prenovo srednješolskih programov, ki jih programsko izvajamo na naši šoli. Vključili smo vse slovenske elektro in računalniške šole ter preko 30 podjetij. Leta 2008 smo se vključili v 4-letni projekt, katerega cilj je implementiranje posodobljenih programov.
  •  V šol. letu 2010/11 na Šolskem centru na lokaciji MIC-a zaključujemo energetski poligon za obnovljive vire energije, ki predstavlja za poklice na Elektro in računalniške šole trenutno najsodobnejšo opremo za fotovoltaiko, toplotne črpalke, termotehniko in inteligentne inštalacije.
  • Leta 2012 smo prejeli zlato priznanje Zveze organizacij za tehniško kulturo Slovenije za izjemne dosežke na področju raziskovalnega dela.

Arhiv

Spremljajte nas na socialnih omrežjih

Osnovni podatki

Elektro in računalniška šola
Trg mladosti 3,
3320 Velenje

03 89 60 600
03 89 60 660