Vrhunec projekta CIRCLE in dejavnosti CIRClaba SAŠA je bila izvedba CIRCLE campa. Dogodek smo organizirali v sredo, 11. novembra: v Šoštanju, v izmenjevalnici Skupno dobro. Pri njem sta pomagala učitelja Šole za strojništvo, geotehniko in okoljevarstvo, g. Karel Planko in g. Jože Hrovat, ki sta vodila delavnice za osnovnošolce, kjer sta demonstrirala načine za osnovna popravila električnih aparatov ter prikazala delovanje in uporabo 3D tiskalnika, ob tem pa seveda tudi odgovarjala na vprašanja udeležencev. Obe delavnici sta bili zelo popularni, prisotne pa so še posebej navdušili različni 3D tiskani modeli.
Sledila je modna revija “Ko oblačila ponovno zaživijo”, ki sta jo organizirali učiteljici Šole za storitvene dejavnosti, ga. Maša Kolšek in ga. Irena Herlah. Na reviji so nastopile dijakinje Šole za storitvene dejavnosti in ob koncu (skupaj s svojimi učiteljicami seveda) požele glasen aplavz.
Zaključku delavnic je sledilo uradno odprtje izmenjevalnice Skupno dobro, kjer bo možno še uporabne stare stvari, ki jih ne potrebujete več, zamenjati za stare stvari, ki bi vam prišle prav. Izmenjevalnica ima trenutno veliko zalogo opreme za otroke in otroških oblačil, možno pa je najti tudi druge predmete, ki čakajo, da jih nekdo spet vzame v roke. V sodelovanjem s podjetjem ZEOS se odpira tudi točka za izmenjevanje elektronske opreme. Podjetje ZEOS je na dogodku sodelovalo s svojim vozilom za demonstracijo popravljanja stare elektronske opreme. Mlajše udeležence so še posebej navdušile stare računalniške igrice.
V popoldanskem delu je bilo udeležencem na diskusiji o krožnem gospodarstvu predstavljeno mnogo inovativnih rešitev za ravnanje z odpadnim materialom: tako tistih, ki so v Sloveniji že zaživele v praksi kot takšnih, ki predstavljajo priložnosti za zeleni prehod v Šaleški dolini v prihodnosti. Diskusijo je vodil g. Pečnik, sodelovali pa so še dr. Luka Zajec, tehnični direktor iz avstrijskega podjetja za predelavo odpadnih materialov SynCycle, ki je izpostavil potenciale pirolize kot metode za predelavo odpadnega materiala, ga. Mojca Žganec Metelko iz krškega Zavoda KNOF (najbolj znanega po butiku ponovne uporabe na ključ) in dr. Marinka Vovk iz Tehnološkega centra za aplikativno ekologijo, ki je predstavila projekt Studio KroG, ki bo perečo stanovanjsko problematiko reševal z gradnjo popularnih hišk (t.i. Tiny Houses) iz kontejnerjev in recikliranih in ponovno uporabnih materialov.
Dogodku so se na daljavo preko aplikacije ZOOM pridružili tudi mednarodni partnerji projekta CIRCLE. Projekt CIRCLE sofinancira Evropska unija preko programske sheme Interreg ADRION.